Z ubezpieczeniem floty do czynienia mamy jeżeli mówimy o zbiorowym ubezpieczeniu wielu firmowych pojazdów w jednym pakiecie usług. Ubezpieczenie floty daje przedsiębiorcy przede wszystkim nieco mniej formalności do dopełnienia przy czynnościach związanych z ubezpieczeniami i polisami dla pojazdów pracujących dla firmy. Już samo ograniczenie biurokracji oraz hurtowe załatwienie sprawy jest ogromnym zyskiem. Drugim atutem zbiorowego ubezpieczenia floty pojazdów firmowych jest możliwość uzyskania zniżek i ulg w opłatach.

Jednocześnie polisa zbiorowa to możliwość zapewnienia większej pewności i płynności w transporcie. Preferencyjny pakiet Assistance wykupiony dla swoich ciężarówek na pewno nie pozostanie nieużywany. Ciężko pracujące pojazdy, niejednokrotnie do pokonywanie dziennie setek kilometrów miewają przestoje, awarie i różnego rodzaju wypadki losowe. Zbiorowe ubezpieczenie pozwala na objęcie większej grupy pojazdów ochroną w przypadku tych nieprzyjemnych zdarzeń.

Indywidualne załatwianie holowania, napraw i obsługi poszczególnych pojazdów byłoby bardzo czasochłonne, problematyczne i przede wszystkim generowałoby znacznie wyższe koszty, niż te wynikające z odpowiednio dobranego ubezpieczenia. A zatem ubezpieczenie floty to nie tylko łatwiejsze dopełnienie obowiązku związanego z polisą OC, ale także szeroka gama produktów dopasowana do potrzeb firmowego transportu i obsługi mocno eksploatowanych firm każdego przedsiębiorstwa. Zdecydowana ulga dla kieszeni i nieco więcej luzu dla firmowej księgowości..