Awarie i problemy na drodze mogą zdarzyć się każdemu. Nie ma się co oszukiwać – nieważne jak nowoczesny i drogi posiadamy pojazd – awarie dotknąć mogą każdy pojazd w najmniej oczekiwanym momencie.

A to już nie te czasy gdy z wystarczyło mieć obcęgi i ewentualnie parę damskich rajstop na zastępczy pasek klinowy – dzisiejszy samochód to skomplikowany komputer który stanie w polu i miganiem kontrolki będzie dopominał się o fachowego serwisanta. W takich właśnie wypadkach najlepszym przyjacielem każdego kierowcy jest dodatkowy pakiet Assistance.

Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale zdecydowanie bardzo przydatne. Decyzja o zakupie pakietu Assistance powinna opierać się na kilku ważnych szczegółach.

Trzeba sprawdzić wszystkie opcje dotyczące wybranego pakietu – jakich kwestii dotyczy i czy pomoc zostanie udzielona niezależnie od miejsca wystąpienia awarii. Niektóre pakiety obejmują zasięgiem granice kraju a inne, bardziej rozbudowane będą chronić kierowcę także w przypadku awarii poza Polską.

Pakiet Assistance może dotyczyć holowania uszkodzonej maszyny, dowiezienia paliwa, otwarcia zamkniętego pojazdu w przypadku zgubienia kluczyków czy też na przykład utknięcia w zaspie. Jest to jednak przede wszystkim pewność, że w kryzysowej sytuacji jest się do kogo zwrócić i nie trzeba będzie nocować w zepsutym samochodzie gdzieś na bocznej drodze z dala od warsztatów.

Warto o tym pomyśleć szczególnie przed sezonem zimowym, kiedy to niska temperatura i lód bywają przyczyną wielu sezonowych niedomagań i awarii samochodów..