Chcąc wykupić polisę ubezpieczeniową autocasco dla naszego pojazdu stajemy prze wyborem gdzie najlepiej to zrobić. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce jest bardzo duży. Nie brakuje ofert w Internecie czy u agentów ubezpieczeniowych. Trzeba pamiętać, że polisa ma nam zagwarantować ochronę przed ewentualną kradzieżą, uszkodzeniem lub zniszczeniem pojazdu, dlatego ważne jest, aby wybrać solidną firmę ubezpieczeniową. Przedstawiamy kilka porad, gdzie nie wykupywać AC.

Na forach internetowych nie brakuje zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii na temat trybu i sposobu likwidacji szkód. Firmy ubezpieczeniowe stwarzają problemy bądź ociągają się z wypłatą odszkodowań oraz zaniżają wartość samochodu. Warto zatem przed wykupieniem ubezpieczenia autocasco przejrzeć opinie i popytać znajomych, jakie mają doświadczenia z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Warto także zrezygnować z zawarcia polisy ubezpieczeniowej z małą, nikomu nieznaną firmą. Jeśli brakuje o niej opinii, nie wiadomo jaka jest jakość obsługi w przypadku szkody.

Ponadto warto wiedzieć, że firma, która oferuje najtańsze ubezpieczenie, niekoniecznie musi być oferować nam dobre ubezpieczenie. Warto porównać ceny i zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela. Poza tym należy dokładnie czytać umowę i sprawdzić jakie ubezpieczyciel oferuje warunki. Jeśli są skomplikowane i niezrozumiałe, warto pytać lub zrezygnować z tego towarzystwa ubezpieczeniowego. Pamiętaj również, że zakup polisy przez telefon lub przez Internet może wiązać się z całkiem sporym ryzykiem.