Polisa OC to zazwyczaj bardzo duże obciążenie dla budżetu każdego kierowcy. Jest to o tyle nieprzyjemne, że polskie prawo nie dopuszcza jazdy bez ważnej polisy OC i absolutnie każdy kierowca jest zobowiązany do jej posiadania. Wysokie ceny szczególnie doskwierają młodym kierowcom, którzy nie mogą jeszcze liczyć na zniżki za lojalność i bezszkodową jazdę. Rozwiązaniem w tej trudnej sytuacji jest albo poszukiwanie najbardziej korzystnej oferty na rynku i wybranie tej najtańszej, albo zarejestrowanie pojazdu wraz ze współwłaścicielem.

Ta druga opcja umożliwia skorzystanie ze zniżek przysługujących kierowcy z wyjeżdżonym już stażem i przysługującymi mu z tego tytułu ulgami. Najlepiej jeżeli taką osobą jest ktoś z najbliższej rodziny. Jeżeli jednak nie mamy takiej opcji, nikt nie chce nam pomóc lub jesteśmy jedynym posiadaczem prawda jazdy w rodzinie to pozostaje nam jedynie poszukiwanie najtańszej oferty w towarzystwach ubezpieczeniowych. Nie należy obawiać się przy tym, że tańsza znaczy jednocześnie „gorsza”.

Polskie prawo jest tak skonstruowane, że obowiązkowa polisa OC musi być identyczna dla wszystkich jej posiadaczy. A zatem niezależnie od tego ile zapłacimy – w tym jednym przypadku- uzyskamy tyle samo co kierowcy płacący drożej. W poszukiwaniu najtańszych ofert znacząco pomóc nam może Internet. Opinie innych kierowców i kalkulatory OC bardzo często rozjaśniają mocno każdą wątpliwość.

Warto z nich skorzystać i nie bać się pytać – polisa OC to jedna z tych rzeczy za którą zdecydowanie nie warto przepłacać..