Oświetlenie w sypialni zawsze kojarzy się z lampkami nocnymi, usytuowanymi symetrycznie przy łóżku. Nic w tym dziwnego, bowiem to bardzo istotny element aranżacji. Jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia funkcjonowanie. Nie ma potrzeby wstawania z łóżka w celu zgaszenia światła, a czytanie książki w łóżku odbywa się w komfortowych dla oczu warunkach.

Propozycji zainstalowania jest wiele. Najczęściej wybieraną opcją jest lampka stojąca na stoliku nocnym. Choć jest to praktyczne rozwiązanie to, jednak zabiera niezbędne miejsce przy łóżku. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest wybór kinkietów.

To bardzo dobra propozycja, która stwarza bardzo ciekawą oprawę całej sypialni. Różnorodne wzory tego typu lamp, potrafią wkomponować się do każdego wnętrza. Jednak te standardowe opcje, coraz częściej zastępowane są listwami świetlnymi. Mogą one być wmontowane w ramę łóżka, półkę, czy wpuszczone w ścianę.

Wszystko zależy od naszego stylu. Każda z opcji sprawdza się doskonale, o ile tylko zachowamy standardową wysokość 50 centymetrów od materaca.