Ubezpieczenie NWW to skrót od ubezpieczenia od następstw niebezpiecznych wypadków. W polskim prawie jedyną obowiązkową polisą dla kierowców jest ubezpieczenie OC i wykupienie polisy AC oraz NNW jest już całkowicie dobrowolne i zależne jedynie od chęci konkretnego kierowcy.

Czy warto ponosić dodatkowe koszty i szukać w ogóle takiego ubezpieczenia? Każda polisa jest warta rozpatrzenia i dlatego sprawdźmy co zyskujemy z tytułu jej posiadania. Ubezpieczenie NNW obejmuje wszelkie wypadki związane z pojazdami.

Dotyczy więc uszczerbków na zdrowiu jakie miały miejsce podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, w trakcie postoju na parkingu lub zatrzymaniu na poboczu, podczas dokonywania napraw w trasie oraz w przypadku wypadków związanych z załadunkiem bądź rozładunkiem przyczepy. Co ważne, ochrona polisą dotyczy nie tylko osoby kierowcy, ale obejmuje także pasażerów – ich liczba wyszczególniona jest w umowie.

NNW w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może także obejmować inne przypadki i zdarzenia losowe. A więc posiadacz polisy może być objęty ochroną i świadczeniami związanymi z udarem czy zawałem, zwrotem kosztów związanych z leczeniem lub innymi odszkodowaniami zależnymi od indywidualnej propozycji ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie NNW jest szczególnie przyjazne dla kierowców posiadających rodzinę – ze względu na to, że świadczenia związane z wypadkami komunikacyjnymi w razie nieszczęścia obejmą także małżonka czy dzieci. Najlepsza oferta oraz optymalna cena zależna jest już od indywidualnych potrzeb i możliwości każdego zainteresowanego.

.