Ubezpieczenie NNW jest jednym z częściej wykupywanych ubezpieczeń na rynku. Nieszczęśliwe wypadki nie oszczędzają nikogo i trudno przewidzieć co stanie się jutro czy pojutrze. Dlatego też dobre ubezpieczenie to podstawa w dzisiejszym niepewnym świecie. Wszelkie szczegóły dotyczące polisy NNW są zależne od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego i jego konkretnej oferty.

Jak długo chroni nas wykupiona polisa NNW? To już zależne jest od samej oferty. Najczęściej tego typu ubezpieczenie zawierane jest na okres dwunastu miesięcy i po ich upływie może być ponownie przedłużone – także można powiedzieć, że okres zawierania ubezpieczeń od następstw niebezpiecznych wypadków jest dowolny. Jednak występują też szczególne wypadki, gdy ubezpieczenie NNW jest znacznie krótsze. Chodzi o obowiązkowe ubezpieczenia związane z krótkimi wyjazdami lub wydarzeniami.

Ubezpieczenia NNW mogą być wymagane przez organizatorów kolonii i obozów dziecięcych, a także przy podejmowaniu niektórych szkoleń, praktyk zawodowych i stażów. Standardowy okres zawarcia umowy o ubezpieczenie NNW w takich szczególnych przypadkach jest o wiele krótszy i obejmuje najczęściej od dwóch do czterech tygodni – zależnie od trwania objętych ubezpieczeniem wyjazdów lub szkoleń. W przypadku stałego ubezpieczenia zawieranego dla zabezpieczenia się na co dzień najlepiej jednak wybrać opcję całoroczną, która wymaga uwagi jedynie raz do roku, gdy zachodzi konieczność jej przedłużenia. Obecnie nie trzeba o tym szczególnie pamiętać, gdyż zwykle o przypomnienie o konieczności przedłużenia polisy dbają obecnie same towarzystwa ubezpieczeniowe.

.