Obowiązkowe ubezpieczenie OC to zdecydowany ewenement jeżeli chodzi o polisy i ubezpieczenia. Zwykle jakość oznacza wysoką cenę i wielu z nas gotowych jest zapłacić dużo więcej za to, ze otrzymujemy pakiet możliwości znacznie szerszy i lepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Czy oszczędna, a wiec i tania polisa OC to polisa gorsza? Otóż nie – jest to właśnie wspomniany ewenement na rynku. Niezależnie od tego u jakiego ubezpieczyciela i za jaką sumę wykupimy obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – zawsze otrzymamy ten sam, równy dla wszystkich pakiet zabezpieczeń.

Jest to związane z regulacjami prawnymi obowiązującymi na terenie Polski, które ustawowo nałożyły na towarzystwa ubezpieczeniowe zunifikowany pakiet usług związanych z tą polisą. Oszczędna polisa OC jest więc tym samym co kosztowna polisa OC i jedyna prawdziwa różnica pomiędzy nimi to suma jaką musimy zapłacić w związku ich wykupieniem.

Ponieważ różnice pomiędzy ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą wynosić nawet pięćset złotych to poszukiwanie oszczędnej oferty jest grą naprawdę wartą świeczki. Tym bardziej, że jak już wspomniano – za dodatkowe pieniądze nie otrzymamy nic ponad wymagany przez państwo standard.

Jest to powód dla którego warto zacząć poszukiwać najlepszej oferty znacznie wcześniej. Poszukiwanie na ostatnią chwilę zwykle kończy się wybraniem pierwszej lepszej z brzegu polisy i tym samym – poważne straty dla domowego budżetu.

Poświęcenie odrobiny czasu na ekonomiczny „zwiad” i skorzystanie z doświadczeń rodziny i znajomych z pewnością zaprocentuję oszczędną polisą OC..