Jeszcze kilka lat temu radio samochodowe z nawigacją GPS było jednym z najpopularniejszych urządzeń kupowanych do samochodów. Dziś coraz częściej można spotkać nadajniki GPS jako kompletnie samodzielne urządzenia, ale jak się okazuje, radia samochodowe z nawigacją wciąż cieszą się niemałą popularnością. Producenci tworzą bowiem wiele różnych tego typu narzędzi, które to łączą w sobie mnóstwo funkcji, oczywiście w zależności od stopnia zaawansowania i co za tym idzie ceny.

System nawigacji jest już dziś zresztą jedną z najpopularniejszych funkcji zawartych w radiach samochodowych z wyświetlaczem. Powód jest prosty – im większa funkcjonalność takiego urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że nabywca będzie z takiego sprzętu zadowolony. A nawigacja satelitarna bardzo się przecież przydaje, czy to jako narzędzie pomagające wyznaczyć optymalną trasę, czy też coraz częściej jako urządzenie, dzięki któremu ominiemy korki i remonty dróg.

Ciągły postęp techniczny sprawia, że nawigacja staje się coraz dokładniejsza – warto jednak przy tym pamiętać, że aby rzeczywiście mogła w stu procentach spełniać swoje zadanie to najlepiej jest mieć możliwość podłączenia go do sieci, dzięki czemu nie przegapimy żadnej aktualizacji i będziemy mogli korzystać z jak najaktualniejszych map. Ważne są też oczywiście inne czynniki takie jak m.in.

wielkość wyświetlacza czy pamięć. Tak czy siak, możliwość posłuchania radia i jechania według optymalnej i najszybszej trasy wyznaczonej przez nawigację to z pewnością coś, w co warto zainwestować.