Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i musi je wykupić każdy właściciel pojazdu. Co ważne, nie ma tutaj znaczenia, czy auto od kilku miesięcy stoi nieużywane, czy porusza się każdego dnia po polskich drogach. Nie jest to mała suma w skali roku, zwłaszcza w przypadku młodych kierowców. Podpowiadamy, jak nabyć tanie OC.

Statystyki pokazują, że średnia cena polisy ubezpieczeniowej OC w Polsce wynosi około pięciuset złotych. Warto wiedzieć, że jest to znacznie taniej niż w Europie Zachodniej. Mimo, że warunki ubezpieczenia OC są uregulowane ustawą i zakres odpowiedzialności jest taki sam, ceny w firmach ubezpieczeniowych są zróżnicowane. Z tego względu najważniejsze jest, aby porównywać oferty.

Jeśli tego nie zrobimy, możemy przepłacić nawet kilkaset złotych. Ponadto warto wiedzieć o systemie zniżek, dzięki któremu również możemy nabyć polisę taniej. Za bezszkodową jazdę możemy wykupić ubezpieczenie nawet 60% taniej. Znaczenie w kalkulowaniu ceny ma także marka pojazdu, wiek oraz pojemność silnika.

Im auto starsze oraz większa pojemność silnika, tym większe ryzyko kolizji lub wypadku na drodze. Warto także porównać oferty w Internecie. Może się okazać, że kupując polisę OC bez wychodzenia w domu, zaoszczędzimy aż 10%. Jeśli nie lubimy zakupów online, należy udać się do dobrego agenta ubezpieczeniowego, który znajdzie dla nas najlepszą ofertę.

Sposobem na tańsze OC może być także wykupienie całego pakietu ubezpieczeń. Wykupując OC razem z AC cena może być bardzo korzystna.