Zniżki przy ubezpieczeniach to jeden z ulubionych tematów poruszanych przez kierowców. Ciężko wypracowane latami bezszkodowej jazdy ulgi można jednak stracić w ułamku sekundy.

Odrobina zamyślenia, gorszy dzień i w mgnieniu oka przepadają setki złotych. Czy spowodowanie wypadku i skorzystanie z odszkodowania to jedyne powody dla których te upragnione ulgi mogą zniknąć? Okazuje się, że nie.

Jedną z przyczyn straty zniżek na AutoCasco może być na przykład… zmiana ubezpieczyciela. Niestety nie istnieją żadne ujednolicone normy dotyczące ofert towarzystw ubezpieczeniowych i dlatego metod na obliczanie adekwatnych usług jest na rynku tyle co i samych ubezpieczycieli.

Sposoby obliczania zniżek i zwyżek dla ubezpieczeń OC czy AC mogą różnić się tak mocno, że mając nawet pięćdziesięcioprocentową bonifikatę na opłaty w jednym towarzystwie, drugie może twierdzić, że według ich przelicznika i standardów zmuszony będziesz do płacenia pełnej stawki za AC. Również przerwa w opłacaniu polisy może stać się przyczyną utraty cennych obniżek.

Zazwyczaj krótkie przerwy w ubezpieczeniu AC nie są brane pod uwagę, ale jeżeli kierowca pozostaje bez polisy dłużej niż dwa lata to sytuacja może się diametralnie zmienić. Kierowca który ma duży staż i nigdy nie spowodował żadnego wypadku ani szkód, po dwudziestu czterech miesiącach przerwy w opłacaniu polisy AC może być traktowany praktycznie jak nowicjusz.

Wiele jednak zależy od samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przed każdą zmianą warto zapoznać się więc ze szczegółami polityki nowego ubezpieczyciela i nie być do końca nigdy pewnym swoich ciężko wypracowanych ulg.

.